Szkoła Językowa „VIA ITALIA”, którą prowadzę, oferuje kurs języka włoskiego przez Skype na różnych poziomach zaawansowania, a także o różnym stopniu intensywności. Lekcje przebiegają w przyjacielskiej atmosferze. Kadrę lektorów charakteryzuje cierpliwość i tolerancja, ale uwaga, jesteśmy też wymagający ;). Oczekujemy systematyczności i rzetelności. Naszym celem jest przekazanie pasji i miłości do słonecznej Italii, chcemy aby nauka języka włoskiego nie kojarzyła się z przykrym obowiązkiem. Chcemy, abyś nie mógł się doczekać kolejnych zajęć.

W Szkole Językowej „VIA ITALIA” zajęcia są dopasowane do Ciebie i Twoich potrzeb. Każdy kurs jest inny. Nie ograniczamy się tylko do monotonnego przedstawienia tematu, ale staramy się urozmaicać lekcje w różnorodny sposób. Przed lekcją są przesyłane różne materiały: najczęściej w formacie PDF lub w Wordzie. Część materiałów jest przygotowana samodzielnie przez nas, ale też wspomagamy się różnymi podręcznikami, książkami, gazetami lub ciekawymi linkami. Dodatkowo często przesyłamy zdjęcia, piosenki, krótkie filmy. Na standardowych zajęciach staramy się rozwijać jednocześnie różne kompetencje, dlatego też oferujemy nie tylko naukę gramatyki i leksyki, ale przede wszystkim skupiamy się na konwersacjach, a także na przekazaniu elementów kultury (historia, sztuka, literatura, muzyka). Na zajęciach zadawana jest też praca domowa, która powinna zostać przesłana do sprawdzenia mailowo.

Podsumowując: to co najważniejsze to nie tylko nasza profesjonalność i doświadczenie, ale też elastyczność. Lekcja jest dostosowana do indywidualnych potrzeb, chcemy aby lekcja odpowiadała Ci w 100 %, dlatego też jest bardzo ważne, abyś podczas zajęć informował nas o swoich oczekiwaniach.

Jakie realizujemy kursy:

 • STANDARDOWY KURS JĘZYKA WŁOSKIEGO:

Kurs podstawowy: może się on opierać na książkach albo na materiałach opracowanych przeze mnie na podstawie 5 – letniego doświadczenia.

Kurs średnio zaawansowany: pracujemy na podręcznikach, stopniowo są wprowadzane teksty pochodzące z gazet lub książek;

Kurs zaawansowany: pracujemy nie tylko na zaawansowanych podręcznikach, ale też na oryginalnych włoskich książkach, gazetach, polecam oglądanie filmów;

 • SPECJALISTYCZNY KURS JĘZYKA WŁOSKIEGO

Obecnie opracowałam kurs handlowy, który jest opisany w zakładce język włoski handlowy

Następnie w planach mam opracowanie kursu prawniczego.

Jeśli jesteś zainteresowany konkretnym tematem czy dziedziną lub interesuje Cię kurs języka włoskiego – napisz do mnie poprzez email lub zakładkę „Kontakt”

 • PRZYGOTOWANIE DO MATURY, CELI, CILS, PLIDA, CIC

Więcej o wymaganiach dotyczących tych egzaminów na moim blogu w zakładce EGZAMINY

 • KURS JĘZYKOWY DLA OSÓB WYJEŻDŻAJĄCYCH DO PRACY (opisany w osobnej zakładce)
 • KURS JĘZYKOWY DLA OSÓB WYJEŻDŻAJĄCYCH NA WAKACJE (opisany w osobnej zakładce)
 • Kurs mailowy (opisany w osobnej zakładce)
 • Lekcje z native speakerem (opisany w osobnej zakładce)
 • Połączony kurs (lekcje ze mną i native speakerem)
 • Lekcje grupowe (2 – 3 osoby)
 • Tłumaczenia,
 • Korekta tekstów po włosku,
 • Pomoc w pisaniu prac zaliczeniowych,
 • Oferujemy też naukę języka polskiego dla obcokrajowców;

 

kurs języka włoskiego

Serdecznie zapraszam

Magdalena Szczepanik

Szkoła Językowa „VIA ITALIA”

 https://www.via-italia.pl/wp-content/uploads/2014/06/o-mnie.jpg

Mało jest osób, które potrafią się oprzeć urokowi Włoch. Kto raz odwiedzi ten kraj, będzie chciał wracać. Co przyciąga tysiące turystów? Może zróżnicowany krajobraz: górzysty, przechodzący w rozległe równiny z przepięknymi plażami? Może doskonała kuchnia z dobrym winem? Wspaniała architektura? Niezwykle gościnni i uprzejmi Włosi? Włoska radość życia? Powodów jest bardzo wiele. Jednakże podczas podróży do Włoch warto znać język włoski, ponieważ we Włoszech jest bardzo ciężko porozumieć się w innym języku. W końcu język włoski jest jednym z najpiękniejszych na świecie, więc po co Włosi mieliby się uczyć innego?:)

Jeśli wyjeżdżasz do Włoch, a Twoja wiedza ogranicza się do „ciao” proponuję Ci intensywny kurs języka włoskiego na którym omówimy najważniejsze zagadnienia:

 • Hotel, kemping: rezerwacja, przyjazd;
 • Podróż
 • Miasto: zwiedzanie, pytanie o drogę
 • Włoska kuchnia
 • Zakupy
 • Rozrywka
 • Lekarz
 • Nawiązywanie rozmów

 

Jeśli jesteś zainteresowany, napisz do mnie, udzielę bliższych informacji.

Serdecznie zapraszam

Magdalena Szczepanik

Szkoła Językowa “VIA ITALIA”

 

Coraz więcej osób, młodych i starszych, podejmuje pracę we Włoszech.
Dla niektórych z nich jest to podstawowe źródło zarobku, dla innych – dorobienie do pensji czy emerytury albo wakacyjny zarobek. Bez względu na okoliczności, podejmując pracę za granicą, potrzebujemy znajomości języka włoskiego.

Możliwe zagadnienia realizowane podczas zajęć:

 • słownictwo związane z pomoc domowa,
 • słownictwo związane z zawodem opiekunki do dziecka,
 • praca w hotelu,
 • praca w gastronomii,
 • opieka medyczna,
 • praca w rolnictwie,
 • prace budowlane,

Jeśli jesteś zainteresowany, napisz do mnie, udzielę bliższych informacji.

Serdecznie zapraszam!

Magdalena Szczepanik

Szkoła Językowa „VIA ITALIA”

Kurs włoskiego dla dzieci na Via Italia

Mam coraz więcej zapytań o kurs włoskiego dla dzieci. Muszę przyznać, że w przypadku dzieci sprawdzają się o wiele lepiej zajęcia tradycyjne, ale jeśli chcesz aby Twoje dziecko uczyło się języka włoskiego, a w Twoim mieście nie ma nauczyciela, możemy spróbować! Obecnie prowadzę też kursy dla najmłodszych. Dolna granica wieku to 9 lat, młodszych dzieci nie przyjmuję. Proszę jednakże pamiętać, że należy dziecku pomóc w obsłudze Skype, a także najlepiej wydrukować materiały. Wymagana też jest kamera.

W przypadku nauki najmłodszych pracuję na moich materiałach autorskich, a także na następujących podręcznikach:

Ambarabà 1,2,

Grandi Amici 1,2,3,

Progetto Italiano Junior,

Raccontami,

Eli – Vocabolario Illustrato Italiano

Viva l’italiano

Jeśli jesteś zainteresowany, napisz do mnie, udzielę bliższych informacji.

Serdecznie zapraszam na kurs włoskiego dla dzieci!

Magdalena Szczepanik

Szkoła Językowa „VIA ITALIA”

Dostęp do Internetu daje mnóstwo nowych możliwości. Jedną z nich jest kurs mailowy! Wasze zapytania o kurs mailowy albo „tańszą formę nauki” ze mną stały się inspiracją do stworzenia kursu mailowego.

Jakie są korzyści takiego kursu?

 • Możesz nauczyć się podstaw języka, poćwiczyć słówka albo powtórzyć gramatykę nawet jeśli nie masz czasu, aby uczestniczyć w lekcjach,
 • Uczysz się niedużo, ale systematycznie,
 • Masz opinię zwrotną ode mnie: wiesz co musisz poprawić, co powtórzyć,
 • Uczysz się na swoich błędach – musisz je poprawić, aby dostać kolejną lekcję! (niestety czasem gdy uczymy się samodzielnie na podstawie książek przeskakujemy „niewygodne” dla nas tematy, tutaj nie ma takiej możliwości)
 • Możesz zawsze mnie pytać jeśli coś nie jest jasne
 • Tempo nauki jest dostosowane do Ciebie!

 

 

Jak działa taki kurs?

Najpierw umawiamy się na darmową półgodzinną lekcję: jeśli jesteś osobą, która nie miała nigdy styczności z włoskim: wyjaśniam Ci zasady wymowy i ćwiczymy to razem. Jeśli jesteś osobą, która posiada wiedzę, omawiamy plan naszych zajęć mailowych.

Następnie wysyłam materiał mailowo, który składa się z materiałów w PDF i plików audio. Ty przyswajasz sobie materiał, czytając, słuchając i rozwiązując zadania leksykalno – gramatyczne. Poświęcasz na to tyle czasu ile potrzebujesz, potem mi odsyłasz rozwiązania mailowo, ja zaznaczam błędy na czerwono, Ty je poprawiasz, wysyłasz mi ponownie materiał, a ja odsyłam komentarz z poprawkami. W razie większych problemów z wybranym zagadnieniem wysyłam dodatkowe ćwiczenia.

 

 

Obecnie stworzyłam kurs mailowy podstawowy, bo takie też było zapotrzebowanie.
W moim kursie wzięłam pod uwagę specyfikę nauki na odległość: największy nacisk kładę na praktyczne aspekty omawianych zagadnień. Lekcje napisane są przystępnym językiem i można z nich korzystać w dowolnym miejscu i czasie. Materiał zawiera dużo przystępnych ćwiczeń, przykładów i zadań do samodzielnego rozwiązania. Jest to coś więcej niż normalna książka do włoskiego typu „Włoski w 30 dni” czy „Włoski 20 minut dziennie”. Oferuję materiały dostosowane do Twoich potrzeb, a po sprawdzeniu zadań opinię zwrotną dotyczącą Twoich postępów.

Możliwy też jest kurs gramatyki na moich autorskich materiałach i leksyki!

Jest też możliwość połączenia zajęć przez skype i mailowych (np. co 4 – 5 spotkań umawiamy się na jedną lekcję aby omówić wszystkie zagadnienia).

Jeśli jesteś zainteresowany, napisz do mnie, udzielę bliższych informacji.

Serdecznie zapraszam!!

Magdalena Szczepanik

Szkoła Językowa „VIA ITALIA”

ITALIANO COMMERCIALE ON – LINE

KURS WŁOSKIEGO JĘZYKA HANDLOWEGO PRZEZ INTERNET

Znasz język włoski i zamierzasz podjąć pracę we włoskiej firmie, ale nie znasz języka handlowego? Ten kurs jest dla Ciebie !: )

Znajomość języka włoskiego wśród pracowników firm włoskich jest mile widziana, jest podstawą sprawnej komunikacji z zagranicznymi partnerami i kształtowania wzajemnej współpracy. Język handlowy zawiera zwroty i wyrażenia używane w komunikacji biznesowej oraz sformułowania niezbędne w oficjalnej korespondencji. Ten kurs ma na celu poznanie podstawowego słownictwa handlowego, wiedzy z zakresu włoskiego prawa handlowego, form korespondencji handlowej oraz opanowanie zasad pisania listów formalnych według włoskich wymogów.

Obecnie prowadzę kurs internetowy włoskiego języka handlowego.
Na początku przyszłego roku planuję rozpoczęcie kursu języka prawniczego.

 

Zapraszam osoby od poziomu b1 (àjeśli chcesz poznać swój poziom – wejdź w zakładkę blogà materiały do pobrania à ściągnij test z plikiem audio, rozwiąż go i prześlij odpowiedzi mailem!).

Kurs będzie składał się z 34 jednostek tematycznych i zakończy się testem według standardów CIC (certificato italiano commerciale).

Uwaga! Pierwsza lekcja jest darmowa (wejdź w zakładkę blogà materiały do pobrania à ściągnij Lezione 1 z dwoma plikami audio i foglio delle risposte), aby zapoznać się ze strukturą kursu. W tej zakładce znajdziesz też przykład egzaminu CIC na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym.

MÓJ KURS JĘZYKA HANDLOWEGO TO MATERIAŁ AUTORSKI.

Dlaczego go stworzyłam? Niestety liczba książek oferujących naukę języka specjalistycznego, jak zapewne większość z Was wie, jest bardzo ograniczona. Mój kurs tematycznie jest zbliżony do dostępnych włoskich podręczników, które podaję poniżej, ale jest wzbogacony o dodatkowe nagrania, filmy, fragmenty specjalistycznej prasy, a także odniesienia do języka polskiego.

Wykorzystana bibliografia:

1)      Cherubini N., L’italiano per gli affari. Corso comunicativo di lingua e cultura aziendale. Bonacci Editore.

2)      Costagliola A., 2011, Compendio di diritto commerciale, Maggioli Editore , Santarcangelo di Romagna.

3)      Forapani D., 2003, Italiano per giuristi, Alma Edizioni, Firenze.

4)      Incalcaterra – McLounghlin, Luisa Pla-Lang, Giovanna Schiavo-Rothender, 2003, Italiano per economisti, Alma Edizioni, Firenze.

5)      Janik B., Opolska – Waszkiewicz A., 1994, Corrispondenza commerciale,WydawcaAnna i Marek Waszkiewicz, Warszawa.

6)      Parizzi F., Renzi R, 2004, L’italiano al lavoro. CIC. Certificato di Conoscenza dell’Italiano Commerciale, livello intermedio, Guerra Edizioni, Perugia.

7)      Parizzi F., Renzi R, 2004, L’italiano al lavoro. CIC. Certificato di Conoscenza dell’Italiano Commerciale, livello avanzato, Guerra Edizioni, Perugia.

8)      Pelizza G., Mezzadri M., 2002, L’italiano in azienda, Guerra Edizioni, Perugia.

9)      Santagata M., 1982, Moderna corrispondenza commerciale italiana, Hoepli, Milano.

10)  Zichella P., 1997, Corrispondenza Commerciale, Edizioni Bignami, Roma.

Z czego się składa? Każdy materiał liczy około 10 – 15 stron. Zawiera omówienie danego zagadnienia, ćwiczenia leksykalne. Ponadto jest wzbogacony o autentyczne teksty ze źródeł ekonomicznych (Repubblica:economia e finanza, Il Sole 24 ) i o nagrania audio lub krótkie filmy. Dodatkowo materiał zawiera wytłumaczenie zagadnień gramatycznych, które następnie można przećwiczyć w zadaniach. Każda lekcja będzie zawierać słownik włosko – polskim, gdzie będą wymienione najważniejsze zwroty. Ponadto działy będą zawierać zbiór użytecznych wskazówek związanych z omawianym tematem.

Są trzy możliwości uczestniczenia w moim kursie języka włoskiego handlowego:

1)      Mailowo

2)      Z lektorem

3)      Z native’m – z wykształcenia prawnikiem

Jak   działa mój kurs mailowy?

ja wysyłam materiał, Ty przyswajasz sobie materiał, czytając, słuchając i rozwiązując zadania leksykalno – gramatyczne, a także tworząc własny tekst, poświęcasz na to tyle czasu ile potrzebujesz, potem mi odsyłasz rozwiązania mailowo, ja zaznaczam błędy na czerwono, Ty je poprawiasz, wysyłasz mi ponownie materiał, a ja odsyłam komentarz z poprawkami. W razie większych problemów z wybranym zagadnieniem wysyłam dodatkowe ćwiczenia. Na koniec odbędzie się test według standardów CIC (część pisemna i ustna Włochem). Tempo wysyłania materiałów jest dostosowane do Ciebie! Przerwać można w każdej chwili, można też w nauce robić dowolne przerwy. Każdy sam ustala swoje indywidualne tempo nauki.

SPRAWDŹ TEN SYSTEM! PIERWSZA LEKCJA DO NICZEGO CIĘ NIE ZOBOWIĄZUJE. ROZWIĄŻ JĄ, PRZEŚLIJ I ZOBACZ CZY TAKI SYSTEM CI SIĘ PODOBA!

 

ZAJĘCIA Z LEKTOREM

Zajęcia z lektorem odbywają się przez skype’a, opierają się na moim materiale i na innych podręcznikach. Kurs jest wzbogacony o oryginalne włoskie teksty. Kurs jest CAŁKOWICIE dostosowany do Twoich potrzeb! To co najważniejsze podczas zajęć to elastyczność, lekcja jest dostosowana do indywidualnych potrzeb, chcemy aby lekcja odpowiadała uczniowi w 100 %.

Zapraszam na próbną lekcję języka włoskiego przez skype’a ! :) Pierwsza próbna lekcja (30 minut) gratis!

 

ZAJĘCIA Z NATIVE’M

Oferuję też kurs z native’m, z wykształcenia prawnikiem który na co dzień zajmuje się prawem handlowym i cywilnym. Zajęcia odbywają się przez skype’a, opierają się na moim materiale i na innych podręcznikach. Kurs jest wzbogacony o oryginalne włoskie teksty. Kurs jest CAŁKOWICIE dostosowany do Twoich potrzeb! To co najważniejsze podczas zajęć to elastyczność, lekcja jest dostosowana do indywidualnych potrzeb, chcemy aby lekcja odpowiadała uczniowi w 100 %. Zapraszam na próbną lekcję języka włoskiego przez skype’a ! :) Pierwsza próbna lekcja (30 minut) gratis!

Cennik:

1) Nauka mailowa

– Pakiet 33 lekcji (pierwsza jest darmowa) + test końcowy (będzie składał się z dwóch części – pisemnej i ustnej przeprowadzonej z Włochem)

= 10 zł za każdą lekcję, czyli w sumie 320 zł, jednakże w każdej chwili można zrezygnować.

Wystawiam zaświadczenie o ukończeniu kursu, które wysyłam pocztą.

2) Koszt lekcji z lektorem: 50 zł (lekcja trwa 60 minut). W cenie są wliczone materiały, poprawki pracy domowej W przypadku większej ilość godzin tygodniowo dodatkowe promocje.

3) Koszt lekcji z native’m to 70 zł (lekcja trwa 60 minut). W cenie są wliczone materiały, poprawki pracy domowej W przypadku większej ilość godzin tygodniowo dodatkowe promocje.

Dodatkowe promocje:

1)      Udostępnij mój status na fb o kursie języka handlowego, a także mój profil fb z ewentualnym komentarzem – otrzymujesz drugą lekcję gratis – prześlę Ci ją mailem

2)      Poleć mnie innej osobie – cena kursu wtedy wyniesie 270 zł dla Ciebie i osoby która się zapisuje.

3)      Cena dla moich uczniów, którzy realizują w mojej szkole inne kursy: 200 zł

4)      Dodatkowe promocje dla znajomych moich uczniów!

 

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Wystawiam rachunki na oba rodzaje kursów.

W styczniu będzie możliwość zakupienia e-booka z opisanym kursem.

KONTAKT:italianospecialistico@gmail.com

Plan kursu:

Il numero Argomento Lessico Grammatica La lingua scritta
1)      Cominciamo! linguaggio del CV e della lettera di autocandidatura, Presente regolare, presente irregolare

CvLa lettera di autocandidatura

 

 

2)      Sto cercando il lavoro!

professioni,caratteristiche del lavoro

 

annunci

SostantivoArticolo

 

Aggettivo

La risposta all’annuncio
3)      Ho il colloquio

convocazione per il colloquiocolloquio di lavoro,

 

Parliamo delle esperienze passate

Passato prossimo Il   colloquio (il dialogo)
4)      Comincio il nuovo lavoro –   mansioni e qualifiche

Contratto di lavoroCondizioni di lavoro

 

Presentazione

Linguaggio dello spazio

ImperfettoPassato prossimo / imperfetto Il contratto di lavoro
5)      Sto lavorando

Gestione dell’ufficioFax – mail

 

Promemoria, agenda

Stare + gerundio,stare + infinito Il fax
6)      Fisso un appuntamento

Fissare appuntamenti per mail o per telefonoLasciare e raccogliere messaggi telefonici

 

Feste, Orari ,

I numeri, le date La corrispondenza informativaFare gli auguri ai clienti e ai lavoratori
7)      La corrispondenza commerciale

Le caratteristiche della corrispondenza commerciale – vari esempiIntestazione della busta

 

Gestione della posta

Pronome diretto, pronome indiretto La lettera commerciale
8)      La mia azienda

differenze tra impresa / ditta / azienda / societàcaratteristiche dell’azienda,

 

forme giuridiche dell’azienda

Il diritto commerciale – il lessico di base

Aggettivo,La gradazione dell’aggettivo,

 

 

trasferimento di sede
9)      La mia azienda

manifesto dell’aziendastruttura dell’azienda

 

marchio dell’azienda

Futuro semplice / futuro anteriore Domanda e invio di preventivi, cataloghi e campioni.
10)  Il commercio Regolazioni commerciali: leggi italiane e europeeL’organizzazione del commercio, ruoli ausiliari e organizzativi, mediatori, agenti, rappresentanti di commercio, messaggeri, iscrizione alla camera   di commercio, associazioni commerciali Condizionale semplice/ condizionale composto lettera commerciale
11)  La società

S.n.c.s.a.s.

 

s.p.a.

s.r.l.

associazioni e associazioni no profit

Il trapassato prossimo Costituzione di società
12)  Le negoziazioni arte di negoziareespressioni utili le forme implicite Invio di depliant
13)  Scelgo il fornitore

contratto di cooperazione commercialeStipula di un accordo

 

Transazioni

Passato remoto Contratto di collaborazione commerciale 
14)  Scelgo il prodotto giusto

confronto delle offerteLettura degli schemi, grafici, diagrammi, tabelle

 

Caratteristiche di un prodotto, prezzo, garanzia

prodotti Made in Italy nel mondo

Indagine di mercato

Congiuntivo presente Richiesta d’offerta
15)  Faccio la prima ordinazione Ordinazione della merce Congiuntivo imperfetto Il contratto di compravendita
16)  La consegna

Stabilire le condizioni della consegna problemi con la consegnaTrasporti e imballaggi

 

Rapporti con il vettore

Congiuntivo passato Contratto di consegna
17)  Pago per la merce

Modalità di pagamento, la banca, fattura, pagamento internazionale,Sollecito di pagamenti

 

Transazioni bancarie

 

Congiuntivo trapassato Richiesta di condizioni per apertura di un conto corrente
18)  I problemi con la merce garanziaassicurazione Congiuntivo uso 1 I reclami
19)  La valutazione del mercato Stabilire le esigenze e i target dell’aziendaAprire nuovi mercati all’estero Congiuntivo uso 2 Richiesta delle informazioni
20)  La pubblicità – la promozione dei prodotti

Le strategie di marketing,fiere

 

 

Congiuntivo / indicativo Rapporto domanda offerta
21)  e-commerce e la globalizzazione e-commercesito Concordanza dei tempi 1 Richiesta di proroga
22)  La formazione professionale – i corsi aggiuntivi tirocinio Concordanza dei tempi 2 Attestati di forniture
23)  I tipi dei contratti

AppaltoFranchising

 

I contratti internazionali

La forma passiva struttura dei diversi contratti
24)  Organizzo una conferenza! Organizzazione della conferenza Si passivante La richiesta di una sala
25)  Partecipo a una fiera

La ricerca del sitoSvolgimento della fiera

 

Comportamento durante la fiera

Look adeguato

Rapporti d’affari

Si impersonale Promessa di ordini
26)  Un viaggio d’affari

Organizzare il viaggioPrenotare l’albergo per telefono / mail/ fax

 

Informazioni generali sul luogo

imperativo presentazione di nuovi articoli
27)  Un viaggio d’affari 2

All’aeroporto, alla stazionenoleggio della macchina

 

Indicazione della strada

Alla reception

Al ristorante

Il discorso diretto / indiretto Rapporto del viaggio
28)  Un viaggio d’affari 3 – negoziazioni

Descrivere la propria aziendaUna discussione

 

Arrivare a un accordo

preventivo

Il discorso diretto / indiretto Proposte di nuove condizioni
29)  Rapporti interni all’azienda

Gestire il personaleParlare con gli altri lavoratori

 

sistemi di qualità aziendale

richiesta dell’aumento dello stipendio

Pronomi combinati, ci, ne Circolari interne
30)  Finisco il mio lavoro!

licenziamentoreferenze: richiesta di referenze, referenze positive,

 

referenze negative

Congiunzioni LicenziamentoRichiesta di referenze
31)  Chiusura dell’azienda procedura concorsuale, fallimento, ripetizione La cessione
32)  Apro la mia azienda! Apertura dell’azienda in Italia Ripetizione documentazione
33)  Il test CIC – prova: medio, avanzato informazioni riguardanti il test ripetizione Ripetizione
34)  IL TEST – CIC – finaleEsame scritto + esame orale

Kurs językowy grupowy online to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą:

 • uczyć się języka w niewielkich grupach,
 • oszczędzić czas na dojazdy do stacjonarnej szkoły językowej,
 • uczestniczyć w kursie językowym na urlopie, wyjeździe służbowym w dowolnym miejscu na świecie,
 • wydać mniej za lekcje,

–:> Dla kogo jest ten kurs? Jeśli tylko będą chętni – możemy stworzyć grupę na każdym poziomie, a także o każdej specyfikacji, między innymi:

 • poziomy od A1 -C2,
 • kursy przygotowujące do matury,
 • kursy przygotowujące do zdania egzaminu CILS, CELI, itp.,
 • kursy specjalistyczne,
 • kursy skupiające się na powtórce gramatyki,
 • konwersacje w Włoszką,Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły, napisz jaki kurs interesuje Cię, postaramy się stworzyć odpowiednią grupę :)

–> Jaka jest częstotliwość i terminy kursu? Do wyboru:

 • 1 raz w tygodniu,
 • 2 razy w tygodniu,Terminy kursów będą ustalone na podstawie osób zgłaszających się i ich dyspozycyjności czasowej. Jest możliwość stworzenia kursu zarówno z rana jak i po południu, wieczorem.

Co oferujemy?

 

Szkoła „VIA ITALIA” oferuje lekcje z native speakerem – Włoszka – Mariką, która posiada uprawnienia do nauczania języka włoskiego obcokrajowców, studiowała między innymi filologię polską na Uniwersytecie w Bari.

Dlaczego warto uczyć się native speakerem?

– idealny włoski akcent :)

– płynność, szybkie, naturalne tempo mówienia,

– duży zasób słownictwa w wielu dziedzinach,

– znajomość kultury i kontekstu społecznego,

– lekcje z native speakerem to przede wszystkim skupianie się na aspekcie komunikacyjnym.

 

Szczególnie polecam takie zajęcia osobom, które są zainteresowane nabraniem łatwości wypowiadania się, a także tym, którzy chcą podejść do egzaminów, szczególnie na poziomie C1 / C2.

Uwaga! Szkoła Językowa „VIA ITALIA” oferuje także system dualny nauki – czyli zajęcia zarówno z lektorką Polką i Włoszką.

Dołącz do miłośników VIA ITALIA!

Zapisz się i odbierz aż 2 prezenty!