+48 888 635 883 biuro@via-italia.pl

O Szkole

Szkoła Językowa “VIA ITALIA” powstała w 2013 roku.

W sumie to nie. Tak naprawdę pomysł narodził się w 2010 roku, kiedy postanowiłam wyjechać za granicę do Włoch, aby doskonalić tam moje umiejętności językowe. Moje losy potoczyły się tak, że zostałam przez 4 lata na słonecznej Sycylii. Wtedy też postanowiłam nie rezygnować z możliwości dzielenia się moją wiedzą z innymi. Lubiłam uczyć i spędzać mój czas właśnie z osobami podobnymi do mnie, pragnącymi zgłębić tajniki języka włoskiego.

Pamiętam jak dziś, jak rozmawiałam z moją przyjaciółką o moim pomyśle, leżałyśmy na sycylijskiej plaży, korzystałyśmy z pięknej pogody i zastanawiałam się nad nazwą. Miałam tysiąc pomysłów, żaden nie przekonywał mnie całkowicie. Wtedy to właśnie moja przyjaciółka (która teraz jest też częścią naszego zespołu!), która nie zna języka włoskiego, ale zwiedzając sycylijskie miasta widziała tabliczki z napisem  VIA – powiedziała “VIA ITALIA” (w tłumaczeniu “ulica Włochy”). Tak zostało.

Od tamtego dnia VIA ITALIA to część mnie, to nie tylko praca, ale także poświęcone godziny wolnego czasu, to też moja pasja i hobby. Czuję odpowiedzialność nie tylko za moich Kursantów czy Lektorów, ale staram się cały czas rozwijać i iść z duchem czasu. W końcu nauka Online to cały czas wyzwania i poznawanie potrzeb naszych Kursantów.

Początkowo VIA ITALIA to byłam tylko ja, w 2013 roku nawet nie myślałam o innych lektorach. W 2014 roku okazało się, że chętnych było bardzo dużo, pracowałam w weekendy, ale w każdym tygodniu zgłaszały się nowe osoby. Wtedy postanowiłam zatrudnić Lektorkę języka włoskiego. Potem dołączyła do nas Marika – Włoszka z którą poznałam się jeszcze na studiach w Bari!

Chętnych przybywało, Lektorów też, na prośbę kilku moich Kursantów – w 2016 roku zaczęliśmy uczyć języka polskiego Włochów, w 2017 roku został wprowadzony język angielski, na wiosnę 2018 roku – język hiszpański. Wrzesień 2018 to rewolucja w naszej Szkole ;) Postanowiłam wprowadzić nowe języki: niemiecki, francuski, portugalski, ukraiński, rosyjski. Nie tylko. Zostały też wprowadzone kursy grupowe (język włoski i angielski).

Obecnie na naszym pokładzie jest 15 osób! Lektorki, które łączy profesjonalizm i pasja do języków. Jesteśmy młode, kreatywne, dużo podróżujemy, część z nas żyje poza granicami Polski. łączy nas jeden adres – VIA ITALIA!

 

Magdalena Szczepanik-Zielonka

właściciel, lektor języka włoskiego, metodyk