+48 888 635 883 biuro@via-italia.pl

 

Nauka języka niemieckiego!

Język niemiecki w Szkole VIA ITALIA

 

Język niemiecki jest jednym z najczęściej używanych języków w Europie, zaraz po angielskim. Szacuje się, że około 120 milionów ludzi na świecie posługuje się językiem niemieckim.  Niemiecki jest językiem urzędowym nie tylko w Niemczech, ale w Austrii, Szwajcarii, Liechtensteinie i Luksemburgu, a także na niewielkim obszarze północnych Włoch. Po niemiecku można też porozumiewać się w krajach takich jak USA, Brazylia, Kanada, Wielka Brytania czy RPA.

A oto w skrócie – dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?

 • Według raportu „Deutsch als Fremdsprache weltweit. Datenerhebung 2015” w roku 2015 na całym świecie języka niemieckiego jako obcego uczyło się około 15,4 miliona osób, najwięcej właśnie w Polsce!
 • Niemcy są największą potęgą gospodarczą w Unii Europejskiej i czwartym najlepiej rozwiniętym gospodarczo krajem na świecie. W skali światowej są drugim największym eksporterem. Niemieckie przedsiębiorstwa cieszą się doskonałą renomą na skalę międzynarodową. Ważnymi branżami są m.in. produkcja samochodów i budowa maszyn, elektrotechnika, chemia oraz technologie ochrony środowiska i nanotechnologia.
 • Siła gospodarcza Niemiec otwiera sporo możliwości biznesowych. Niemcy są atrakcyjnym ośrodkiem dla inwestorów zagranicznych. Na ich terenie obecnych jest 500 największych na świecie firm.
 • Szwajcaria, inny kraj niemieckojęzyczny, ma jeden z najwyższych standardów życia na świecie.
 • Historia Niemiec pokazuje, że Niemcy byli i są do dziś wielkimi innowatorami praktycznie w każdej dziedzinie. Cztery z 10 najbardziej innowacyjnych firm mają swoje siedziby w Niemczech. Kraj ten zajmuje 3 miejsce w liczbie światowych zgłoszeń patentowych. W związku z tym każdego roku aż 200000 przedsiębiorstw wprowadza na rynek nowe produkty.
 • Niemcy to jeden z naszych najważniejszych partnerów politycznych i gospodarczych – znajomość tego języka ułatwi znalezienie pracy, a także zrobienie kariery,
 • Znajomość kolejnego języka poszerza horyzonty osobiste i zawodowe oraz pozwala osiągnąć dodatkowe korzyści.
 • jest to oficjalny język ONZ, Unii Europejskiej, UNESCO, NATO, Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Czerwonego Krzyża i wielu innych międzynarodowych instytucji. Niemiecki jest także oficjalnym językiem instytucji europejskich mających swoje siedziby w trzech miastach: Strasbourgu, Brukseli i Luksemburgu.
 • jedna na dziesięć książek jest publikowana w języku niemieckim,
 • Niemcy bardzo często określa się mianem poetów i myślicieli.
 • Polska staje się coraz bardziej popularnym krajem wśród niemieckich turystów. W ubiegłym roku ich liczba zwiększyła się niemal dwukrotnie i ma tendencję do dalszego wzrostu. Dlatego znajomość języka niemieckiego nie tylko sprzyja wzajemnemu zrozumieniu, ale także przynieść znaczne korzyści dla branży turystycznej.
 • Po języku angielskim język niemiecki jest najczęstszym językiem Internetu. Około 8% wszystkich stron internetowych jest w języku niemieckim.
 • znając niemiecki łatwiej jest zrozumieć Ślązaków i Poznaniaków :)

 

Nauka języka niemieckiego to sposób na rozwój – osobisty, kulturalny, zawodowy.
Podsumowując, nie ma na co czekać, tylko czym prędzej warto zapisać się na kurs niemieckiego Online!

Zapraszamy na darmową lekcję próbną! Bez zobowiązań!

Nauka języka niemieckiego

Dla kogo szczególnie kurs przez Internet jest idealnym rozwiązaniem?

–  dla zapracowanych ludzi,

– dla osób, które mają nienormowany czas pracy,

– dla osób, które mają małe dzieci,

– dla osób, które nie mają czasu dojeżdżać do szkoły językowej lub nie są w stanie w miejscowości gdzie mieszkają znaleźć wykwalifikowanego nauczyciela,

– dla osób, które cenią sobie indywidualne podejście i elastyczność.

PRZEKONAJ SIĘ, ŻE WARTO :) ! ZAPISZ SIĘ NA  DARMOWĄ LEKCJĘ PRÓBNĄ.

– Szkoła „VIA ITALIA” oferuje coś więcej niż zwykłe zajęcia z lektorem Online. Obecnie szkoła wykorzystuje metodę nauczania tzw. blended learning. Jest to zintegrowana metoda kształcenia dostosowana całkowicie do potrzeb kursanta. Zajęcia prowadzone są indywidualnie przez komunikator Skype, przez co kursant ma kontakt z prowadzącym. Taka „tradycyjna” metoda nauki połączona jest z różnymi aktywnościami prowadzonymi zdalnie.
– potrafimy nie tylko uczyć, ale nauczyć (spójrz na opinie!)
– mamy długoletnie doświadczenie w nauczeniu przez Internet,
– zespół lektorów pracujących w Szkole ma wykształcenie kierunkowe i doświadczenie w nauczaniu,
– Wygoda: uczysz się gdzie chcesz (w domu, w biurze, na wakacjach, czyli wszędzie tam gdzie masz Internet!)
– uczysz się kiedy chcesz. Zajęcia mogą odbywać się o różnych porach. Ze względu na fakt, iż lektorka mieszka w Meksyku – zajęcia mogą odbywać się od 14 do 24 czasu polskiego, a także w soboty,
– Czujesz się swobodnie, jesteś zrelaksowany, przez co skuteczność nauki jest większa,
– Nie marnujesz czasu i pieniędzy na dojazdy do szkoły językowej,
– Nie musisz pamiętać o zabraniu materiałów, wystarczy dostęp do Internetu,
– Ruchomy czas pracy: można uzgadniać termin zajęć na bieżąco,
– elastyczność,
– zajęcia są dopasowane do indywidualnych potrzeb,
– Efektywne wykorzystanie każdej minuty lekcji,
– Profesjonalni i doświadczeni nauczyciele języków obcych, którzy mogą przebywać za granicą i pomiędzy lekcjami doskonalić swoje umiejętności jak i mieć ciekawsze materiały,
– realizujesz lekcji tyle ile chcesz, w każdym momencie jest możliwość, aby przerwać kurs,
– angażujemy się w nauczenie, przez co jesteśmy skuteczni
– Szkoła podąża wraz z duchem czasu, starając się wyjść naprzeciw oczekiwaniom kursantów,
– lektorzy pracujący w Szkole są pasjonatami języka,
– Oferujemy szeroki zakres kursów językowych online, które kładą nacisk na komunikację i myślenie zachowawcze

PRZEKONAJ SIĘ, ŻE WARTO :) ! ZAPISZ SIĘ NA  DARMOWĄ LEKCJĘ PRÓBNĄ.

W Szkole VIA ITALIA nauka języka niemieckiego  jest przeznaczona dla dzieci w wieku szkolnym, młodzieży gimnazjalnej, młodzieży licealnej oraz dorosłych, a także dla studentów. Proponujemy bogatą ofertę kursów języka niemieckiego, w tym kursy tematyczne, specjalistyczne, wakacyjne, konwersacyjne, przygotowujące do różnych egzaminów oraz dopasowane do indywidualnych potrzeb słuchacza. Przygotowujemy do egzaminów.

Szkoła „VIA ITALIA” oferuje coś więcej niż zwykłe zajęcia przez Skype!

Szkoła Językowa „VIA ITALIA”oferuje lekcje języka niemieckiego przez Skype na różnych poziomach zaawansowania, a także o różnym stopniu intensywności. Lekcje przebiegają w przyjacielskiej atmosferze. Lektorkę języka niemieckiego charakteryzuje cierpliwość i tolerancja, ale uwaga, jest też wymagająca ;). Oczekujemy systematyczności i rzetelności. Naszym celem jest przekazanie pasji i miłości do języka, chcemy aby nauka nie kojarzyła się z przykrym obowiązkiem. Chcemy, aby każdy uczeń z niecierpliwością czekał na kolejne zajęcia.

W Szkole Językowej „VIA ITALIA” zajęcia są dopasowane do Ciebie i Twoich potrzeb. Każdy kurs jest inny. Nie ograniczamy się tylko do monotonnego przedstawienia tematu, ale staramy się urozmaicać lekcje w różnorodny sposób. Przed lekcją są przesyłane różne materiały: najczęściej w formacie PDF lub w Wordzie. Część materiałów jest przygotowana samodzielnie przez nas, ale też wspomagamy się różnymi podręcznikami, książkami, artykułami pochodzącymi z gazet lub linkami. Dodatkowo często przesyłamy zdjęcia, piosenki, krótkie filmy.

Obecnie szkoła wykorzystuje metodę nauczania tzw. blended learning. Jest to zintegrowana metoda kształcenia dostosowana całkowicie do potrzeb kursanta. Zajęcia prowadzone są indywidualnie przez komunikator Skype, przez co kursant ma kontakt z lektorem. Taka „tradycyjna” metoda nauki połączona jest z różnymi aktywnościami wykonywanymi samodzielnie. Kurs wykorzystuje techniki multimedialne (pliki tekstowe, pliki audio, filmiki, obrazy, ćwiczenia, quizy) oraz zawiera dodatkowe narzędzia, które pozwalają dostosować proces nauki do indywidualnych potrzeb. Zawarte tam ćwiczenia leksykalno- gramatyczne stanowią doskonałe wzbogacenie wiedzy przekazanej przez lektora podczas indywidualnych zajęć. Na standardowych zajęciach staramy się rozwijać jednocześnie różne kompetencje, dlatego też oferujemy nie tylko naukę gramatyki i leksyki, ale przede wszystkim skupiamy się na konwersacjach, a także na przekazaniu elementów kultury (historia, sztuka, literatura, muzyka). Na zajęciach zadawana jest też praca domowa, która powinna zostać przesłana do sprawdzenia mailowo (można ją zeskanować, zrobić zdjęcie abo wypełnić bezpośrednio w pdf lub wordzie). Tym sposobem nauka języka niemieckiego sprawia przyjemność naszym uczniom. Kurs kończy się testem sprawdzającym opanowanie materiału. Kursant otrzymuje certyfikat potwierdzający naukę w Szkole „VIA ITALIA”.

Podsumowując: to co najważniejsze to nie tylko nasza profesjonalność i doświadczenie, ale też elastyczność. Lekcja jest dostosowana do indywidualnych potrzeb, chcemy aby lekcja odpowiadała Ci w 100 %, dlatego też jest bardzo ważne, abyś podczas zajęć  informował nas o swoich oczekiwaniach.

WYMAGANIA TECHNICZNE:

– musisz posiadać skype (https://www.skype.com/pl/download-skype/skype-for-windows/)

– słuchawki z mikrofonem,

– kamera (jeśli chcesz zajęcia z kamerą),

– adres e-mail, który sprawdzasz w miarę regularnie

 

SPECJALNA OFERTA CENOWA DLA OSÓB, KTÓRE ZAPISZĄ SIĘ NA KURS TERAZ!
DODATKOWE PROMOCJE DLA OSÓB CHCĄCYCH UCZYĆ SIĘ DWÓCH JĘZYKÓW W SZKOLE VIA ITALIA!

NIE ZWLEKAJ!
ZRÓB PIERWSZY KROK JUŻ DZIŚ! :)
ZAPISZ SIĘ NA DARMOWĄ NIEZOBOWIĄZUJĄCĄ PÓŁGODZINNĄ LEKCJĘ!

mgr Anna Deja Wittke

Wykształcenie

 • Uniwersytet Gdański, Filologia germańska ( 2011-10 – 2017-07 )

 Specjalność tłumaczeniowa i nauczycielska

 • Kurs Textem ( 2018-02 – 2018-12 )

 Kurs prawa i tłumaczeń prawniczych, j. niemiecki

 • Kształcenie dorosłych, Uppsala, j. szwedzki ( 2017-08 – 2019-03 )

Szwedzki jako drugi język 1, 2, 3, kurs informacji i komunikacji w przedsiębiorstwie

Języki obce to moja pasja i praca. Ukończyłam Filologie Germańską na Uniwersytecie Gdańskim, spec. translatoryczna- licencjat oraz nauczycielska- magister.
Jako lektorka zaczęłam pracować już w trakcie studiów.
Ukończyłam także roczny kurs tłumaczeń pisemnych prawniczych oraz przygotowuję się do egzaminu na tłumacza przysięgłego.
Pracowałam sezonowo w Niemczech, m.in.  jako Au-pair czy pośrednik w agencjach pracy.
Od roku 2015 jestem związana ze Szwecją, gdzie mieszkam i pracuje na co dzień. Ukończyłam również tutaj kursy z języka szwedzkiego, jako drugiego języka na poziomach A, B, C, oraz angielskiego.

W Szwecji pracowałam w przedszkolu, a obecnie  zajmuję się nauczaniem wyżej wymienionych języków oraz stałym pogłębianiem swojej wiedzy.

 

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Interesuje mnie kurs indywidualny:
włoskiwłoski z Włoszkąhiszpańskihiszpański biznesowyangielskiniemieckifrancuskiportugalskipolish for foreignersrosyjskiukraińskiszwedzki

Interesuje mnie kurs grupowy:
taknie

Przewidywany termin lekcji próbnej (dni i godziny)

Treść wiadomości

– zajęcia indywidualne z lektorem,

– indywidualny plan nauki,

– stałe lub elastyczne pory zajęć ustalane bezpośrednio z lektorem,

– możliwość odwołania lekcji do godziny 20 dnia poprzedzającego umówioną lekcję,

– ciekawe materiały wysyłane przed lekcją,

– wirtualna tablica,

– płatność raz w miesiącu (z góry)

Aktualny cennik zajęć indywidualnych, w parach, w trzy osoby lub w cztery znajduje się tutaj:

CENNIK

Szkoła VIA ITALIA oferuje zarówno zajęcia indywidualne (elastyczne terminy zajęć), a także lekcje w parach, kursy grupowe 3-osobowe lub 4-osobowe (stałe pory zajęć, zajęcia odbywają się na profesjonalnej platformie, w razie nieobecności lekcje są nagrywane i przesyłane w celu nadrobienia zaległości).  Wszystkie wyżej wymienione kursy łączy jeden mianownik: nie mamy szkolnego podejścia, chcemy dobrze poznać potrzeby naszych Kursantów, realizować materiał, który praktycznie im się przyda. Jesteśmy otwarci na propozycje tematyczne naszych Kursantów. Chcemy, aby każde spotkanie było dopracowane i przynosiło efekty. Oferujemy między innymi:

STANDARDOWY KURS JĘZYKA  NIEMIECKIEGO:

Kurs podstawowy: może się on opierać na książkach albo na materiałach opracowanych przez nas na podstawie naszego doświadczenia, słuchamy, dużo rozmawiamy ;)

Kurs średnio zaawansowany: pracujemy na podręcznikach, stopniowo są wprowadzane teksty pochodzące z gazet lub książek; krótkie nagrania, dużo rozmawiamy.

Kurs zaawansowany: pracujemy nie tylko na zaawansowanych podręcznikach, ale też na oryginalnych  książkach, gazetach, polecamy oglądanie filmów;

Jeśli jesteś zainteresowany konkretnym tematem czy dziedziną – napisz maila lub wypełnij formularz kontaktowy

 

SPECJALISTYCZNY KURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

PRZYGOTOWANIE DO MATURY, egzaminów językowych

KURS KONWERSACYJNY

KURS GRAMATYCZNE

kurs dla osób wyjeżdżających w celach turystycznych,Jeśli masz inne zapotrzebowania – napisz do nas!

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Interesuje mnie kurs indywidualny:
włoskiwłoski z Włoszkąhiszpańskihiszpański biznesowyangielskiniemieckifrancuskiportugalskipolish for foreignersrosyjskiukraińskiszwedzki

Interesuje mnie kurs grupowy:
taknie

Przewidywany termin lekcji próbnej (dni i godziny)

Treść wiadomości

Dołącz do miłośników VIA ITALIA!

Zapisz się i odbierz aż 2 prezenty!