Lekcje z native speakerem włoskiego

Lekcje z native speakerem na Via Italia

Szkoła “VIA ITALIA” oferuje lekcje z native speakerem – Włoszka – Mariką, która posiada uprawnienia do nauczania języka włoskiego obcokrajowców, studiowała między innymi filologię polską na Uniwersytecie w Bari.

Dlaczego warto uczyć się native speakerem?

– idealny włoski akcent :)

– płynność, szybkie, naturalne tempo mówienia,

– duży zasób słownictwa w wielu dziedzinach,

– znajomość kultury i kontekstu społecznego,

– lekcje z native speakerem to przede wszystkim skupianie się na aspekcie komunikacyjnym.

 

Szczególnie polecam takie zajęcia osobom, które są zainteresowane nabraniem łatwości wypowiadania się, a także tym, którzy chcą podejść do egzaminów, szczególnie na poziomie C1 / C2.

Uwaga! Szkoła Językowa “VIA ITALIA” oferuje także system dualny nauki – czyli zajęcia zarówno z lektorką Polką i Włoszką.

 

Ta metoda jest nastawiona na komunikację i przełamywanie barier w mówieniu. Zajęcia prowadzone są naprzemiennie przez dwóch lektorów: lektora polskiego i native speakera. Polski lektor realizuje program dostosowany do odpowiedniego poziomu zaawansowania kursanta, realizuje zagadnienia gramatyczne i leksykalne oraz buduje bazę do konwersacji. Natomiast na zajęciach z nativem zazwyczaj są przeprowadzane konwersacje, z oczywistych względów native „zmusza” Kursantów do aktywnego używania języka włoskiego, udziela wskazówek co do stylu i naturalności wypowiedzi ustnych i pisemnych, wyjaśni mniej oczywiste niuanse językowe, a także zwróci uwagę na poprawną wymowę i akcent. Zrównoważony podział materiału kursu językowego sprawia, że kursanci rozwijają umiejętności komunikacyjne i przełamują bariery w mówieniu. Jednocześnie wykorzystują w praktyce wiedzę z zakresu gramatyki, posługując się pełnymi zdaniami.

Obaj lektorzy starają się, aby na każdych zajęciach, oprócz teorii, znalazły się również ćwiczenia wykorzystujące nowo nabytą wiedzę w praktyce, dużo mówienia. Obaj lektorzy dbają o to, aby na zajęciach Kursant starał się mówić tylko po włosku.

Zachęcamy na zapisanie się na lekcję próbną! (jedna z polską lektorką, a druga z Włoszką)

Serdecznie zapraszam na lekcje z native speakerem!

Magdalena Szczepanik

Szkoła Językowa “VIA ITALIA”

Dołącz do miłośników VIA ITALIA!

Zapisz się i odbierz aż 2 prezenty!