O Szkole

O Szkole

ZAPRASZAM SERDECZNIE NA LEKCJE JĘZYKA WŁOSKIEGO PRZEZ INTERNET

 

 Język włoski Via Italia

Witam wszystkich miłośników Włoch i języka włoskiego!

Skoro gościcie na mojej stronie prawdopodobnie coś łączy Was ze słoneczną Italią! Być może wybieracie się tam na wakacje? Zróżnicowany krajobraz: górzysty, przechodzący w rozległe równiny z przepięknymi plażami i wyjątkowa architektura sprawia, że jest mało osób, które potrafią się oprzeć urokowi Włoch. Kto raz odwiedzi ten kraj, będzie chciał już zawsze wracać! Uwielbiacie doskonałą włoską kuchnię z dobrym winem i pysznym tiramisù? Znacie język angielski i uczycie się włoskiego hobbistycznie? Uwielbiacie włoską muzykę i chcecie poznać dokładnie o czym śpiewają? Wasze serce zdobył jakiś Włoch albo Włoszka? Macie przyjaciół we Włoszech? Inspiruje Was włoska radość życia? A może pracujecie we włoskiej firmie albo zamierzacie nawiązać kontakty handlowe z Włochami? J
Powodów mogą być tysiące, dlatego cieszę się ze zawitaliście właśnie tutaj! Z własnego doświadczenia mogę Was wszystkich zapewnić, że bez względu na powód we Włoszech można się zakochać bezgranicznie i już na zawsze cząstka Waszego serca będzie już należeć do Bel Paese!

Słoneczna Italia to uwodzicielka, niesłychanie piękna i pełna sprzeczności przez wieki przyciągała rzesze uczonych, poetów, podróżników, dlatego też nie dziwi, że nadal uwodzi i zachwyca wszystkich. Pobudza wyobraźnię, fascynuje bogactwem kolorów, olśniewa różnorodnością kultury, budzi chęć do życia, rozbudza pasję, hipnotyzuje i oszałamia słynnym dolce far niente.

Jednakże pamiętajcie, że pomimo tego, iż inne języki mają większe znaczenie polityczne i ekonomiczne, warto znać język włoski. Przede wszystkim jest bardzo ciężko porozumieć się z Włochami w innym języku. W końcu włoski jest jednym z najpiękniejszych na świecie, więc po co Włosi mieliby się uczyć innego języka?

Dlaczego warto uczyć się języka włoskiego?

 • Na świecie po włosku mówi około 65 milionów ludzi – nie tylko we Włoszech, ale także w Szwajcarii, na Malcie, na Korsyce.
 • Włoski jest stosunkowo prosty – zwłaszcza na początku nauki. Łatwa wymowa, brak odmiany rzeczowników, tworzenie pytań za pomocą intonacji, bardzo łatwo można osiągnąć poziom średniozaawansowany. Niestety bardziej zaawansowani użytkownicy języka Petrarki wiedzą, że w języku włoskim istnieje dużo wyjątków, ale może to właśnie w nich tkwi piękno języka włoskiego?
 • Włoski jest niezwykle melodyjny, przyjemny dla ucha, mówienie po włosku to prawie jak śpiewanie, a kto nie lubi śpiewać?:)
 • Dzięki znajomości języka będziecie w stanie w pełni zrozumieć kulturę słonecznej Italii,
 • „Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu” – dzięki chociaż podstawowej znajomości włoskiego nie będziecie czuć się bezradnie we Włoszech. Natomiast satysfakcja rozmowy z rodowitymi Włochami z pewnością będzie ogromną przyjemnością, znacznie poszerzy Waszą wiedzę na temat tego kraju.
 • Nowy język to nowa wiedza, poszerzamy nasze horyzonty J
 • Coraz więcej Włochów przyjeżdża do Polski. Niektórzy z nich przyjeżdżają z powodów turystycznych, niektórzy w ramach uniwersyteckiej wymiany, a niektórzy chcą nawiązać kontakty gospodarcze.
 • Dodajcie nowe umiejętności do CV! W wielu firmach umiejętność swobodnego porozumiewania się po włosku jest przydatna i stanowi duży atut,
 • Kuchnia włoska – właśnie po włosku znajdziecie największą ilość słów odnoszących się do produktów żywieniowych.
 • Włochy posiadają jedną z najbogatszych kultur.
 • Włoski to język miłości J, XVI-wieczny cesarz Karol V mówił, że z Bogiem rozmawia po hiszpańsku, z mężczyznami po francusku, a z kobietami po włosku. Podobnież tylko w tym języku można wyjątkowo wyrazić subtelność myśli i uczuć.
 • Mówienie po włosku to sposób na rozwój – osobisty, kulturalny, zawodowy.Podsumowując, nie ma na co czekać, tylko czym prędzej warto zapisać się na kurs włoskiego!

Jeśli posiadasz łącze internetowe, mikrofon, słuchawki,
Jeśli interesują Cię zajęcia indywidualne dostosowane do Twoich potrzeb,
Jeśli chcesz uczyć się języka włoskiego,
a masz mało czasu, pracujesz do późna, uczysz się,
Jeśli interesują Cię lekcje bez wychodzenia z domu,
Jeśli nie chcesz tracić czasu na dojazdy,
Jeśli interesują Cię lekcje o różnych godzinach, nawet późnych,
Jeśli masz ochotę wziąć udział w lekcji w ulubionych kapciach i szlafroku, popijając ulubioną herbatę ;-)
to … są to lekcje dla Ciebie!!

ZAPISZ SIĘ NA DARMOWĄ LEKCJE PRÓBNĄ JUŻ DZIŚ :)

 

 

DLACZEGO PRZEZ SKYPE?

                 Pomysł na naukę języka włoskiego przez Internet przyszedł w 2010 roku, kiedy postanowiłam wyjechać za granicę, aby doskonalić moje zdolności językowe. Moje losy potoczyły się tak, że zostałam na 4 lata na słonecznej Sycylii. Wtedy też postanowiłam nie rezygnować z możliwości dzielenia się moją wiedzą z innymi.

 Nauka języka przez Skypa Internet

Dla kogo szczególnie kurs przez Internet jest idealnym rozwiązaniem?

–  dla zapracowanych ludzi,

– dla osób, które mają nienormowany czas pracy,

– dla osób, które mają małe dzieci,

– dla osób zamieszkujących z dala od większych ośrodków miejskich lub w miastach, gdzie nie można uczyć się języków mniej popularnych, takich jak włoski, hiszpański.

– dla osób, które cenią sobie indywidualne podejście i elastyczność,

DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ W SZKOLE „VIA ITALIA”?

– Szkoła „VIA ITALIA” oferuje coś więcej niż zwykłe zajęcia przez skype. Obecnie szkoła wykorzystuje metodę nauczania tzw. blended learning. Jest to zintegrowana metoda kształcenia dostosowana całkowicie do potrzeb kursanta. Zajęcia prowadzone są indywidualnie przez komunikator skype, przez co kursant ma kontakt z prowadzącym. Taka „tradycyjna” metoda nauki połączona jest z różnymi aktywnościami prowadzonymi zdalnie dzięki wykorzystaniu platformy e-learningowej,
– potrafimy nie tylko uczyć, ale nauczyć (spójrz na opinie!)
– mamy długoletnie doświadczenie w nauczeniu przez Internet,
– zespół lektorów pracujących w Szkole ma wykształcenie kierunkowe,
– Wygoda: uczysz się gdzie chcesz (w domu, w biurze, na wakacjach, czyli wszędzie tam gdzie masz Internet!)
– uczysz się kiedy chcesz. Zajęcia mogą odbywać się o różnych porach: szkoła działa od 7 do 22: 30, także w weekendy,
– Czujesz się swobodnie, jesteś zrelaksowany, przez co skuteczność nauki jest większa,
– Nie marnujesz czasu i pieniędzy na dojazdy do szkoły językowej,
– Nie musisz pamiętać o zabraniu materiałów, wystarczy dostęp do Internetu,
– Ruchomy czas pracy: można uzgadniać termin zajęć na bieżąco,
– elastyczność,
– zajęcia są dopasowane do indywidualnych potrzeb,
– Efektywne wykorzystanie każdej minuty lekcji,
– Profesjonalni i doświadczeni nauczyciele języków obcych, którzy mogą przebywać za granicą i pomiędzy lekcjami doskonalić swoje umiejętności jak i mieć ciekawsze materiały,
– realizujesz lekcji tyle ile chcesz, w każdym momencie jest możliwość, aby przerwać kurs,
– angażujemy się w nauczenie, przez co jesteśmy skuteczni
– Szkoła podąża wraz z duchem czasu, starając się wyjść naprzeciw oczekiwaniom kursantów,
– lektorzy pracujący w Szkole są pasjonatami języka włoskiego, szybko także Ty zarazisz się pasją do włoskiego!
– Oferujemy szeroki zakres kursów językowych online, które kładą nacisk na komunikację i myślenie zachowawcze

PRZEKONAJ SIĘ, ŻE WARTO :) !

 Język włoski online

  Oczywiście zdaję sobie sprawę, że brak osobistego kontaktu z nauczycielem jest mniej sprzyjające i może wydawać się początkowo, że ciężko nauczyć się w taki sposób języka obcego. Ja osobiście sama uczę się też języków obcych przez Skype i teraz nie zamieniłabym tej formy nauki na żadną inną!:)
Ale jeśli nie jesteś przekonany, nic straconego, napisz i umów się na DARMOWĄ LEKCJĘ PRÓBNĄ.

Dziś uczę języka włoskiego na pełny etat, co jest najlepszą wizytówką mojej Szkoły, a także współpracuję z innymi lektorami języka włoskiego, dzieląc się z nimi moim doświadczeniem w nauczaniu języka obcego przez Internet i dostarczając moje materiały. Lektorzy z którymi współpracuję przebywali lub obecnie przebywają we Włoszech, podobnie jak ja, a wszystkich nas łączy ogromna pasja i miłość do języka włoskiego.

JAKIE JEST MOTTO MOJEJ SZKOŁY?

 Włoski przez internet

Jak pisałam wcześniej, interesuję się socjolingwistyką, wpływem języka na naszą wizję świata. Nie zdziwi Was zatem motto mojej szkoły:

”Un linguaggio diverso
è una diversa visione della vita”

„Inny język to inna wizja świata”

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA?

Szkoła „VIA ITALIA” oferuje coś więcej niż zwykłe zajęcia przez skype!

Szkoła Językowa „VIA ITALIA”, którą prowadzę oferuje lekcje języka włoskiego przez skype na różnych poziomach zaawansowania, a także o różnym stopniu intensywności. Lekcje przebiegają w przyjacielskiej atmosferze. Kadrę lektorów charakteryzuje cierpliwość i tolerancja, ale uwaga, jesteśmy też wymagający ;). Oczekujemy systematyczności i rzetelności. Naszym celem jest przekazanie pasji i miłości do słonecznej Italii, chcemy aby nauka języka włoskiego nie kojarzyła się z przykrym obowiązkiem. Chcemy, aby każdy uczeń z niecierpliwością czekał na kolejne zajęcia.

W Szkole Językowej „VIA ITALIA” zajęcia są dopasowane do Ciebie i Twoich potrzeb. Każdy kurs jest inny. Nie ograniczamy się tylko do monotonnego przedstawienia tematu, ale staramy się urozmaicać lekcje w różnorodny sposób. Przed lekcją są przesyłane różne materiały: najczęściej w formacie PDF lub w Wordzie. Część materiałów jest przygotowana samodzielnie przez nas, ale też wspomagamy się różnymi podręcznikami, książkami, artykułami pochodzącymi z gazet lub linkami. Dodatkowo często przesyłamy zdjęcia, piosenki, krótkie filmy.

Obecnie szkoła wykorzystuje metodę nauczania tzw. blended learning. Jest to zintegrowana metoda kształcenia dostosowana całkowicie do potrzeb kursanta. Zajęcia prowadzone są indywidualnie przez komunikator skype, przez co kursant ma kontakt z lektorem. Taka „tradycyjna” metoda nauki połączona jest z różnymi aktywnościami wykonywanymi samodzielnie dzięki wykorzystaniu platformy e-learningowej. Kurs wykorzystuje techniki multimedialne (pliki tekstowe, pliki audio, filmiki, obrazy, ćwiczenia, quizy) oraz zawiera dodatkowe narzędzia, które pozwalają monitorować postępy a także dostosować proces nauki do indywidualnych potrzeb. Zawarte tam ćwiczenia leksykalno- gramatyczne stanowią doskonałe wzbogacenie wiedzy przekazanej przez lektora podczas indywidualnych zajęć. Kursant ma nielimitowany dostęp do nowoczesnej platformy, a także ma kontakt z innymi kursantami Szkoły „VIA ITALIA” na forum. Na standardowych zajęciach staramy się rozwijać jednocześnie różne kompetencje, dlatego też oferujemy nie tylko naukę gramatyki i leksyki, ale przede wszystkim skupiamy się na konwersacjach, a także na przekazaniu elementów kultury (historia, sztuka, literatura, muzyka). Na zajęciach zadawana jest też praca domowa, która powinna zostać przesłana do sprawdzenia mailowo (można ją zeskanować, zrobić zdjęcie abo wypełnić bezpośrednio w pdf lub wordzie). Kurs kończy się testem sprawdzającym opanowanie materiału. Kursant otrzymuje certyfikat potwierdzający naukę w Szkole „VIA ITALIA”.

Podsumowując: to co najważniejsze to nie tylko nasza profesjonalność i doświadczenie, ale też elastyczność. Lekcja jest dostosowana do indywidualnych potrzeb, chcemy aby lekcja odpowiadała Ci w 100 %, dlatego też jest bardzo ważne, abyś podczas zajęć  informował nas o swoich oczekiwaniach.

ZAPISZ SIĘ NA DARMOWĄ PÓŁGODZINNĄ LEKCJĘ!

 

WYMAGANIA TECHNICZNE:

– musisz posiadać skype (http://www.skype.com/pl/download-skype/skype-for-windows/)

– słuchawki z mikrofonem,

– kamera (jeśli chcesz zajęcia z kamerą),

– adres e-mail, który sprawdzasz w miarę regularnie

Niestety obecnie nie jestem w stanie przyjąć wszystkich chętnych, którzy chcieliby się uczyć właśnie ze mną, ale oferuję zajęcia z innymi lektorkami. Kadra Szkoły „VIA ITALIA” to grupa świetnych, zaufanych, przeszkolonych lektorów współpracujących ze mną od lat. Oferuję też zajęcia z native speakerem.

OFERTA SZKOŁY JĘZYKOWEJ „VIA ITALIA”
(dokładny opis kursów znajdziecie w zakładce: Język włoski)

– Standardowy kurs języka włoskiego:

– Specjalistyczny kurs języka włoskiego,

– Przygotowanie do matury, CELI, CILS, PLIDA, CIC,

– Kurs językowy dla osób wyjeżdżających do pracy,

– Kurs językowy dla osób wyjeżdżających na wakacje,

– Kurs mailowy,

– Lekcje z native speakerem,

– Połączony kurs (lekcje z polskim lektorem i native speakerem)

– Lekcje grupowe (2 osoby)

– Tłumaczenia,

– Korekta tekstów po włosku,

– Pomoc w pisaniu prac zaliczeniowych,

– Oferujemy też naukę języka polskiego dla obcokrajowców.

Szkoła językowa

SERDECZNIE ZAPRASZAM!!!
Magdalena Szczepanik

Szkoła Językowa „VIA ITALIA”

Produkty

Jeśli jesteś kursantem VIA ITALIA zaloguj się:

Dołącz do miłośników VIA ITALIA!

Zapisz się i odbierz aż 2 prezenty!

Najnowsze wpisy